Zajęcia adaptacyjne

Zajęcia adaptacyjne
Zajęcia adaptacyjne 2018-01-14T18:53:22+00:00

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku 24 miesięcy – 3 lat

Program zajęć uwzględnia specyficzne umiejętności i zdolności charakterystyczne dla tego przedziału wiekowego uczestników.W tym okresie życia małego człowieka bardzo wyraźnie kształtuje się poczucie własnej tożsamości i autonomii. Intensywnie rozwija się również mowa i komunikacja oraz dochodzi do pierwszych świadomych kontaktów społecznych.

Podczas systematycznych spotkań dzieci nabywają nowych umiejętności i doświadczeń oraz uczą się zasad funkcjonowania w grupie. Zajęcia wielostronnie wspierają rozwój psychofizyczny dziecka, uwzględniając jego wielorakie inteligencje (zgodnie z teorią inteligencji wielorakich H. Gardnera). W zajęciach wykorzystuje się sprawdzone i skuteczne metody dydaktyczne, takie jak: Metoda Dobrego Startu M. Bogdanowicz, Ruch Rozwijający Metodą W. Sherborne, Dziecięca Matematyka wg. E. Gruszczyk- Kolczyńskiej,czytanie globalne na podstawie koncepcji G. Domana, pedagogika L.Wygotskiego oraz ćwiczenia logopedyczne relaksacyjne i wierszyki masażyki.

Aby móc uczestniczyć w zajęciach należy wcześniej umówić się na spotkanie w biurze przedszkola, wypełnić stosowne dokumenty i ustalić datę przyjścia dziecka do placówki

Zajęcia składają się z następujących modułów

Uprzejmie prosimy o wyposażenie dzieci w przekąskę na podwieczorek, picie, szczoteczkę do zębów i kubek – po podwieczorku myjemy zęby oraz kapcie na zmianę. Prosimy również o przygotowanie ubranka na zmianę, aby ewentualne małe wypadki np. oblanie się piciem czy zrobienie siusiu nie przeszkadzały w dalszej zabawie.

Max liczba dzieci w grupie: 10 osób.