Zabawy Teatralne prowadzone przez Adama Akermana są to zajęcia prowadzone na podstawie autorskiego programu, mające na celu rozwijanie przede wszystkim kreatywności i wiary w siebie wśród dzieci. Tempo zajęć, ich zabawowy charakter oraz muzyka grana na żywo na afrykańskim bębnie djembe prowadzą do tego, że dzieci bez zastanowienia realizują swoje najśmielsze pomysły, ćwicząc wyobraźnię, ekspresję, motorykę. Zabawa taka często prowadzi do otwarcia się dzieci wycofanych, ujarzmienia energii dzieci nadpobudliwych.

Starsze grupy przedszkolaków, które na Zabawy Teatralne uczęszczają ponad rok, uczestniczą w Programie Bajek Improwizowanych; Poruszając się w ramach tematu narzucanego przez prowadzącego dzieci same opracowują bajkę. W przyszłości z bajek takich, wymyślonych przez dzieci ma powstać książka.

Adam Akerman – Absolwent „Staży Teatralnych” Sopockiej Sceny Off de Bicz (offdebicz.sopot.pl), oraz wieloletni jej pracownik i aktor. Aktualnie jest aktorem teatru Lustra Strona Druga (lustrastronadruga.art.pl), muzykiem zespołu KuKaKiKe (kukakike.pl). Uczestnik warsztatów i szkoleń teatralnych, dramowych, pedagogicznych, dzięki którym w przedszkolach realizuje swój autorski program.

W pracy z dziećmi, którą to zajmuje się od pięciu lat, najbardziej interesuje go moc żywiołów, które tkwią w dzieciakach. Praca instruktora zabaw teatralnych to dla niego jak występ na scenie: Aktor musi utrzymać widza (tu: dziecko) napięciu, za pomocą rytmu i głosu utrzymać jego uwagę, modelować jego energię.