Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym  od 3 do 6 lat, prowadzone są w formie radosnej i spontanicznej zabawy z tańcem.

 

Nasze zajęcia  łączą taniec z motywem bajek, baśni, filmów oraz piosenek dla dzieci. Zajęcia dostosowane są dla dzieci w wieku przedszkolnym z podziałem na różne grupy wiekowe. Podczas każdej lekcji mali tancerze uczą się podstaw różnych styli tanecznych, które przeplatają się z układami przygotowanymi do znanych piosenek z bajek. Urozmaiceniem zajęć są zabawy taneczne, ruchowe i muzyczne, które są pewnego rodzaju „nagrodą” za aktywny udział w zajęciach. Dzieci podczas zajęć poznają m. in. cza-czę, sambę, polkę, rock and rolla, walca angielskiego i hip hop oraz podstawowe pojęcia wiążące się ze światem tańca i sceny. Taniec wraz z muzyką niesie za sobą ogromne możliwości m.in. pobudza i rozwija wyobraźnię, kształtuje umiejętność koncentracji, prawidłową postawę oraz pamięć,  rozwija u małych tancerzy rytmiczność, gibkość, kondycję czy  pewność siebie.

Dzieci uczą się także korzystać z wrodzonej muzykalności i wyczucia rytmu oraz doskonalą koordynację wzrokowo-ruchową i sprawność fizyczną. Ruch oraz bajki są nieodłącznym elementem dzieciństwa, które ukazują pozytywne wzorce zachowań, dlatego warto zachować je w pamięci pociechom jak najdłużej. Efekty pracy dzieci będą widoczne na pokazach i występach okolicznościowych w przedszkolu i na festynach.

Koszt zajęć to 35 zł od osoby za miesiąc (zajęcia odbywają się raz w tygodniu, trwają ok. 30min)