Jak co roku rodzice przedszkolaków Kota Edwarda z okazji Dnia Dziecka przygotowali dla swoich pociech przedstawienie – niespodziankę.  Wszyscy rodzice wykazali się ogromnym zaangażowaniem we wspólną pracę, wzajemnie sobie pomagali i się wspierali. Przygotowania przebiegały w bardzo twórczej i kreatywnej atmosferze. Każda próba była inna, pojawiały się nowe, ciekawe pomysły, z których można byłoby stworzyć nawet kilka przedstawień.  A było tak…

Na początku była twórcza improwizacja … 🙂 trwały  długie przygotowania w tajemnicy przed dziećmi, owce brykały,  smok zionął ogniem a  rycerze walczyli o rękę pięknej księżniczki…  Dla niepoznaki co tygodniowe, potajemne spotkania odbywały się w aż dwóch miejscach – sali Edwarda i w tajemniczym Crazy Room’ie….  Wszyscy aktorzy bardzo poważnie podeszli do powierzonego im zadania, dawali z siebie wszystko i bardzo angażowali się w przygotowania. Panie Mieszczanki wymieniały się strojami, rekwizytami a nawet biżuterią ;-).  Pani Anita sama przygotowała wspaniały stragan.  Mężni i dostojni Rycerze wystąpili w prawdziwych zbrojach rycerskich!     W razie nieobecności któregoś z aktorów, zawsze można było polegać na Królowej, która z chęcią odczytywała rolę nieobecnych postaci. W każdej  sytuacji można było  polegać na nie ocenionym  Trębaczu, który zawsze służył dobrą radą, stojąc na wieży obserwował wydarzenia z dystansu i przekazywał celne  uwagi. Szewczyk Dratewka wykazał się ogromnym zapałem i wyśmienitą pamięcią, ponieważ jako pierwszy nauczył się swojej kwestii.  Zaś jeden z Rycerzy tak twórczo podszedł do swojej roli, ze sam wymyślił swoją kwestię, wierszem pisaną! Nadzwyczajną rolę odegrał Smok, który swoimi żartami rozładowywał napięcie towarzyszące tej wyjątkowej,tajnej misji…  Wiele  radości dały również występy owiec, których role wymagały dystansu do siebie oraz twórczego zaangażowania.

 Przygotowania szły pełną parą, aż w końcu nadszedł Ten dzień wtorek, 4 czerwca 2013…  Od samego rana w przedszkolu panowała podniosła atmosfera…  Była godzina 12.00 kiedy do  tajemniczego Crazy Room’u zaczęli zjeżdżać się rodzice, rozpoczęły się ostatnie gorączkowe przygotowania i napięcie ciągle rosło. Paniom nauczycielkom z każdą chwilą było coraz trudniej ukrywać przed dziećmi całe przedsięwzięcie, kiedy co jakiś czas obok Przedszkola przebiegał jakiś rodzic. Dzieci szeptały między sobą o jakiejś niespodziance czy dziwnej wycieczce. Zbliżała się godzina 14.00 dzielni aktorzy w spokoju i skupieniu oczekiwali na rozpoczęcie , tymczasem w Przedszkolu napięcie sięgało zenitu kiedy dzieci  ubierały się do wyjścia na ‘wycieczkę’, dookoła budynku Startera trafiły  wprost na zieloną ‘trawkę’ Crazy Room’u.   Tymczasem wybiła  godzina 14.00 i zaczęło się!

„O sławnym smoku to przedstawienie
jeśli chcesz je obejrzeć na naszej scenie
zostań z nami teraz, pięknie prosimy
a nudzić ci się nie pozwolimy.”
Gdzie lud szczęśliwy mieszkał
„W Smoczej Jamie pod Krakowem
znalazł miejsce sobie Smok,
co na widok stada owiec
cmokał głośno cmok, cmok, cmok!
„Ja, smok wielki i potężny, co w tej górze ma mieszkanie.
Schrupię wszystko, co jest smaczne i obejmę panowanie.”

Król wzywa dzielnych Rycerzy by ze Smokiem walczyli. A kto Smoka pokona Księżniczkę za żonę i pół królestwa dostanie!! Przybyli dwaj Rycerze ale żaden smoka nie pokonał a Król załamany tylko już szlochał! Wtem zjawił się Szewczyk Dratewka, który nie siłą, nie walką smoka pokonał  lecz prośbą  Smoka przekonał by ten inna jamę sobie znalazł!  Od tej pory wszyscy wiedzą że to   Smok był bohaterem. To kompromis  oraz męstwo są receptą na zwycięstwo. Teraz zgodnie Wam powiemy rozmawiamy, nie bijemy!

 

Gdy ucichła już burza oklasków Pani Ola wraz ze swoimi dzielnymi pomocnikami Gosią i Piotrusiem wręczyli wszystkim zaangażowanym rodzicom pamiątkowe dyplomy! Emocje powoli opadały a dzieci rzuciły się w ramiona swoich rodziców aktorów.

 

Jedno jest pewne Kot Edward ma szczęście do CUDOWNYCH RODZICÓW!

BARDZO DZIĘKUJEMY NASZYM KOCHANYM RODZICOM!!!