W sobotę 7 grudnia, z okazji mikołajek Przedszkolaki Kota Edwarda wraz z Rodzicami wybrali się na spektakl „Brzydkie Kaczątko” do Teatru Miniatura.
Bajka H. Ch. Andersena to jedna z najbardziej znanych opowieści na świecie. Prosta historia kaczątka, które po wielu perypetiach okazuje się być pięknym łabędziem od wielu pokoleń wzrusza dzieci na całym świecie.
Przedszkolaki zachwyciły się przede wszystkim kolorem i niesamowitą plastyką spektaklu. Klasyczny teatr cieni dzięki rzutnikom, kolorowym barwnikom i niesamowitym bohaterom stworzył piękny, wręcz malarski obraz. Zupełnie nowa i ciekawa forma, przedstawienia na ekranie, w pełni pochłonęła uwagę zarówno dzieci jak i rodziców. Z sali słychać było również śmiech dzieci, westchnienia wzruszenia czy ciche komentarze, co świadczy o tym, że dzieciaki naprawdę wczuły się w historię małego odmieńca – kaczątka.
Po raz kolejny okazało się, że przedszkolaki Kota Edwarda to wymagający widzowie, którzy doskonale odnajdują się w zupełnie nowych formach teatralnych. Zdecydowanie lubimy i polecamy wszystkim dzieciom!