Weekendowe Podróże Kota Edwarda to pomysł, który rozpoczęliśmy w marcu 2013 roku. Realizowany jest w ramach programu wspomagania rozwoju mowy u naszych podopiecznych. Projekt będzie realizowany w najstarszych grupach naszego przedszkola – u Tygrysów i Żyraf.

Na każdy weekend jedno z dzieci ze starszych grup naszej placówki, zabiera do domu maskotę Kota Edwarda. Nasz przedszkolny pluszak – jako gość – uczestniczy we wszystkich aktywnościach podejmowanych przez dzieci w czasie weekendu.

 

Zabierz Kota Edwarda na weekend

Jeżeli dziecko wybiera się np. na urodziny do przyjaciela, do kina, do sklepu, na spacer, z wizytą do dziadków, na zajęcia sportowe, na basen itd, itp. – zabiera ze sobą Kota Edwarda, sadza go przy sobie np. przy stole podczas posiłków, malowania rysunków, pieczenia ciasta, wkładania naczyń do zmywarki, sprzątania pokoju, słuchania bajki, przygotowuje mu posłanie i troszczy się o niego jak na ważnego gościa przystało.

W poniedziałek po powrocie do przedszkola „weekendowy opiekun naszego Kota” opowiada pozostałym dzieciom oraz swojej Pani jak spędziło weekend ze swoim gościem. Gdzie byli i co robili z Kotem Edwardem?

Zabawa ma na celu ćwiczenie u dzieci mowy opisowej, poprawnego wysławiania się pod względem artykulacyjnym, gramatycznym, fleksyjnym i składniowym. Nabyte podczas zabawy umiejętności doskonale przydadzą się w szkole, do której już wkrótce zostaną przyjęci najstarsi podopieczni kota Edwarda.