Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości, Stowarzyszenie Arteria i Przedszkole Kota Edwarda zapraszają na:

Kreatywne Święta DIY (Zrób to sam/a!) dla dzieciaków – Świąteczny Upcycling!

Warsztaty są propozycją kreatywnego podejścia do tradycji. Chcemy zachęcić dzieci do wspólnego i twórczego spędzania czasu przy tworzeniu świątecznych upominków i ozdób. Własnoręczne wytwarzanie ozdób i prezentów – kiedyś część tradycji obecnie odchodzi do lamusa w obliczu powszechnej komercjalizacji świąt.
Przetwarzanie jest częścią naszej kultury: W kulturze wszystko się może przydać i zostać ponownie wykorzystane, często zmieniając swoje przeznaczenie.  Odwołując się do tych wartości wykorzystując materiały zupcyclingowane (banery, plakaty, resztki materiałów, odpady) wykonamy podczas warsztatów przedmioty niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.

Nie kupuj prezentów i ozdób! Zrób je sam/a!!! Zachęć swoje dziecko do kreatywności.

Na kreatywne warsztaty „Reanimacja Bombki”

w dniu 8.12 w godz. 12.00- 15.00

 

zapraszamy małych twórców i twórczynie w wieku od 4 do 8 lat wraz z rodzicami do Centrum Zabaw Twórczych Edward. Stworzymy unikatowe, niepowtarzalne, osobiste ozdoby świąteczne z materiałów niepotrzebnych i odzyskanych.

Zapraszamy do wspólnego tworzenia m.in. aniołów z żarówek o różnych kształtach i małych plastikowych butelek po napojach i kosmetykach,  fantazyjnych bombek z opakowań po jajkach, kolorowych łańcuchów z zakrętek do butelek oraz reniferków z korków.

Tydzień później – 15 grudnia zapraszamy młodych designerów i designerki w wieku 8 do 13 lat na warsztaty „Wytwórnia prezentów” na których stworzymy niepowtarzalne portfele, saszetki i opakowania na telefony komórkowe z banerów, plakatów i krawatów.

 

 

 

 

Wstęp darmowy!

Obowiązują zapisy na warsztaty pod adresem:

arteria.3miasto@gmail.com 

lub

biuro@kotedward.pl

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt finansowany ze środków Miasta Gdańsk