Kot Edward serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty w ramach organizowanego przez Fundację Wspólnota Gdańska w dniu 14.09.2013 obchodów Święta Oliwy. Warsztaty będą się odbywały w namiocie nr 1 kota Edwarda na Placu Inwalidów Wojennych przy głównym wejściu do Parku Oliwskiego. Zapraszamy!

 

 

Godz. 12.00 – 14.00

Oliwska Manufaktura Imprezowych kapeluszy Kota Edwarda – rodzinne warsztaty z papieroplastyki, prowadzenie Elżbieta Stanilewicz

Od pradawnych czasów każda szanująca się impreza, związana jest z rewią nietypowych nakryć głowy. Począwszy od wianków na święto Kupały, przez kapelusze dam na krykiecie u Królowej Angielskiej, a skończywszy na oryginalnych nakryciach głowy uczestników barwnego korowodu na święcie najwspanialszej dzielnicy w Trójmieście VIVA OLIWA!

Zapraszamy do Manufaktury Kota Edwarda, gdzie mogą Państwo wcielić się w rolę modystki i własnoręcznie wykonać dla siebie i swoich bliskich niebanalne nakrycia głowy!

 

Godz. 13.30 – 14.30 

Oliwiaki Twórczaki 

to propozycja dla najmłodszych uczestników święta Oliwy – dzieci w wieku 1 – 2 roku życia. Wspólnie z rodzicami poeksperymentujemy trochę z farbami, kolorami i zintegrujemy się podczas wspólnych zabaw ruchowych. Swobodne stroje, które mogą się pobrudzić mile widziane

 

Godz. 16.00 – 18.00

Oliwska Mandala – Warsztaty rodzinne – prowadzenie B. Mazur

Proponujemy dzieciom oraz ich rodzicom warsztaty plastyczne, w których praca indywidualna przejdzie w działanie zespołowe. Warsztat będzie składał się z trzech części.

W części pierwszej każdy uczestnik będzie miał okazję przedstawić za pomocą barw  to, co czuje w sercu, głowie, duszy. Rysunek będzie w kształcie koła.

W kolejnych częściach warsztatu będziemy dzielić się wykonanymi mandalami i sklejać je w coraz to nowe formy, tworząc na dużej płaszczyźnie wspólną, piękną , bogatą w barwy i wzory mandalę, będącą stanem umysłowym i duchowym. Moim  i Twoim. Naszym. Wspólnym – Mieszkańców Oliwy!

Dla nieśmiałych przygotujemy wzory mandali, które będą mogli wypełnić wybranymi przez siebie kolorami, by w konsekwencji podzielić je na części i stworzyć nowy obraz. Zawsze w formie koła.

Scenariusz zaczerpnięty z książki Olgi  Handford i Wiesława Karolaka ,, Mandala w arteterapii”.

 

Godz. 16.00 – 17.00 

Bajka improwizowana o Oliwie – Warsztaty Teatralne dla dzieci i rodziców – prowadzenie Adam Akerman

Poruszając się w ramach tematu narzuconego przez prowadzącego uczestnicy sami opracowują bajkę. Tempo zajęć ich zabawowy charakter oraz muzyka grana za żywo na afrykańskim bębni djembe sprawią zapewne,że uczestnicy – dzieci i dorośli, spontanicznie zrealizują swoje najśmielsze pomysły, ćwicząc wyobraźnię i ekspresję! Wspólna zabawa sprawi zapewne,  że otworzą się z natury nieśmiali i wycofani, a energia nadpobudliwych uczestników zostanie ujarzmiona!

 

ZAPRASZAMY!!