Drodzy Państwo,

Jeżeli marzyliście kiedykolwiek, aby Wasze dzieci zostały prawdziwymi studentami, już teraz jest ku temu wyśmienita okazja !

Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS w Trójmieście – partner Kota Edwarda – rekrutuje właśnie dzieci na zajęcia w semestrze letnim. Indeks, karty z wpisami, studencki biret – to tylko wybrane elementy składające się na prawdziwie studencką atmosferę spotkań. Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS to miejsce, gdzie dzieci doświadczają, jak fascynujący jest otaczający nas świat. Łączy naukę z zabawą. W trosce o wysoki poziom przekazywanej wiedzy wykłady na Uniwersytecie UNIKIDS prowadzi wykwalifikowana kadra wykładowców i pracowników naukowych z największych ośrodków akademickich w Polsce i za granicą.

Pierwszy wykład odbędzie się już 2 marca o godzinie 15.00, w auli Uniwersytetu Gdańskiego.

Na Uniwersytecie UNIKIDS w Trójmieście na studentów czekają w letnim semestrze kolejne wyzwania. Dla małych żaków organizatorzy zaplanowali zajęcia z m. in.: 

·      Chemia – poprzez cykl różnych eksperymentów pomożemy Kopciuszkowi wybrać się na bal oraz dowiemy się dlaczego kot świeci oczami 🙂

·      Archeologia – warsztaty pt.: Nie święci garnki lepią wprowadzą nas w świat glinianych naczyń

·      Stomatologia – dowiemy się dlaczego warto mieć piękny i zdrowy uśmiech 🙂

·      Anatomia – Pani Karolina opowie nam kolejne ciekawostki na temat ludzkiego ciała

·      Prawo – dowiemy się czy nieznajomość prawa szkodzi, a także weźmiemy udział w symulacji rozprawy sądowej

·      Gady –  to warsztat dla odważnych, ponieważ odwiedzi nas Pan Jacek Plaga i jego przyjaciele, czyli pyton tygrysi, ptasznik i wiele innych fascynujących zwierząt !

·      Matematyka wg metody Montessori- dowiemy się, że całe nasze życie to jedno wielkie obliczenie 🙂

·      Warsztaty podróżnicze, jak zostać małym podróżnikiem rowerowym – będą to zajęcia w plenerze, na których dowiemy się, jak posługiwać się kompasem oraz jak sprawnie rozbić namiot 🙂

·      Warsztaty kulinarne – przed Wielkanocą opowiemy o świątecznych tradycjach związanych z tym świętem

·      Wyprawa małego Skauta 🙂

Studia na Uniwersytecie mogą rozpocząć dzieci w wieku od 5 do 12 lat. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń. 

Zgłoszenia można składać do 28 lutego, wypełniając formularz zgłoszeniowyhttp://www.unikids.pl/formularz_zgloszeniowy.Opłata za semestr wynosi 215 , Jednak jeśli są Państwo posiadaczami Karty do kultury koszt zajeć wynosi tylko 180 zł.

 

 

 

Wszystkie wykłady w semestrze letnim odbędą się w auli Uniwersytetu Gdańskiego na Wydziale Filologicznym i Historycznym w Gdańsku Oliwie przy ulicy Wita Stwosza 55, o godzinie 15.00.

 

 

Płatności można dokonywać poprzez system transferuj pl., bądź wpłacając pieniądze bezpośrednio na konto Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS w Trójmieście. W tytule przelewu proszę wpisać imię i nazwisko Studenta, czesne semestr letni. Posiadacze Kart do Kultury będą proszeni o okazanie karty w dniu wykładu inauguracyjnego. Poniżej podaję numer konta oraz dane do przelewu: 07 1140 2017 0000 4602 0652 0474.

 

Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS w Trójmiejście

ul. Sobótki 21b/2, 80-247 Gdańsk

 

Wszystkim zainteresowanym naukową przygodą przekazujemy harmonogram zajęć na semestr letni 2013 !

W celu bliższego zapoznania się z ofertą edukacyjną Uniwersytetu UNIKIDS zapraszamy na strony:

 http://www.unikids.pl/trojmiasto