Sylwester jest to wigilia Nowego Roku, którą obchodzimy w noc z 31 grudnia (imieniny Sylwestra) na 1 stycznia.  Tej nocy żegnamy  stary a witamy nowy rok.   Nazwa tego święta pochodzi od imienia  papieża Sylwestra I, ponieważ w tym dniu w Kościele katolickim jest obchodzone jego wspomnienie liturgiczne.

   Idea  święta pożegnania starego i powitania nowego roku pojawiła się dopiero na przełomie XIX i XX wieku. Początkowo obchodzono je tylko w bogatszych warstwach społeczeństwa, z czasem  zwyczaj ten przedostawał się do życia ludzi uboższych. Na początku XX wieku zaczęły  pojawiać się lokalne zwyczaje obchodzenia nocy sylwestrowej. Na przykład w Danii o północy zeskakiwano z krzesła, a w Hiszpanii od z każdym uderzeniem zegara zjada się jedno winogrono.

 

Centrum Edward przygotowało dwa wyjątkowe wydarzenia na ten dzień:

 

1. Bal Sylwestrowy w Przedszkolu Kota Edwarda w godz. od 12.00 do 14.00 dla dzieci w wieku 3 – 6 lat

bilety w cenie 20zł

Przedszkolaki Kota Edwarda wstęp wolny

 

2.  Wyjątkowa w swoim rodzaju Noc Sylwestrowa z Kotem Edwardem!! nocna opieka dla dzieci w wieku 6 – 11 lat

Dzieci na Bal zapraszamy  31 grudnia o godz.19.00,  a rodziców po odbiór pociech w przyszłym roku 🙂 1 stycznia o godz.9.00

W programie huczna zabawa na  Balu  Sylwestrowym,  powitanie Nowego Roku, wyprawa do Krainy Słodkich Snów oraz wspólne noworoczne śniadanko, a wszystko to pod okiem doświadczonych opiekunek!

Bilety 100 zł

Należy zaopatrzyć dziecko w kocyk lub śpiworek i poduszeczkę, kreację nocną – na słodkie sny, obuwie zmienne i przede wszystkim dobry humor.

 

 

Zapisy drogą elektroniczną na adres biuro@kotedward.pl lub  telefonicznie pod nr  58 511 02 44

 

 

 

ZAPRASZAM!!

Kot Edward 🙂