Nic nie jest tak ważne jak bezpieczeństwo Twojego dziecka. Mając to na uwadze wdrożyliśmy najnowsze systemy ochrony dzieci. Wiele z prezentowanych poniżej systemów posiadamy jako jedyni w Trójmieście.

 

 

 

Kontrola dostępu do przedszkola

Nasza placówka przedszkolna uniemożliwia dostanie się do wnętrza osobom nieuprawnionym. Drzwi wejściowe są odpowiednio zabezpieczone. Także wydostanie się dziecka bez asysty opiekuna jest kontrolowane.

Kontrola dostępu do przedszkola – blokada wewnętrzna

Systemy przeciwpożarowe

Poza standardowymi przyciskami włączającymi alarm pożarowy, placówka funkcjonuje jako wydzielona strefa ZL II bezpieczeństwa przeciwpożarowego. W budynku znajdują się gaśnice, mamy własny niezależny pion z hydrantem oraz system szybkiego oddymiania pomieszczeń.

Włącznik alarmu pożarowego

Pion gaśniczy z hydrantem

System ewakuacji przedszkola

W przypadku zaistnienia potrzeby ewakuacji obiektu wszystkie drzwi Przedszkola Kota Edwarda posiadają możliwość szybkiego otwarcia. W każdym pomieszczeniu zostały założone specjalne lampy oświetleniowe, wskazujące drogę ewakuacji.

Oznaczenie drogi ewakuacyjnej

Kamizelki odblaskowe dla przedszkolaków

Podczas spacerów na świeżym powietrzu oraz wycieczek obowiązkowym atrybutem każdego przedszkolaka są kamizelki odblaskowe firmy …….. Zaprojektowane zostały specjalnie z myślą o dzieciach, nie krępują im swobody ruchów, zapewniają jednocześnie pełną widoczność z dalekiej odległości.

 

Najbliższe służby ratunkowe

  • Straż Pożarna
  • Policja
  • Pogotowie Ratunkowe – obszar Gdańsk – czas dojazdu do 5 min
  • 7 Szpital MW w Gdańsku, ul. Polanki 117
  • Szpital Specjalistyczny Św. Wojciecha w Gdańsku, Al. Jana Pawła II 50